icookandlook.pl

blog o diecie, modzie i urodzie

śniadanie bez chleba
Przepisy

Najlepsze pomysły na śniadanie bez chleba

W obecnych czasach wiele osób rezygnuje z chleba podczas przygotowywania codziennych śniadań. Dlatego warto zapoznać się z najlepszymi pomysłami na śniadanie bez chleba.

Owsianka

Wśród najlepszych pomysłów na śniadanie bez chleba można wskazać przede wszystkim owsiankę. Potrawa ta może być z powodzeniem serwowana z dość zróżnicowanymi dodatkami, dzięki czemu możliwe jest dostosowanie jej do własnych potrzeb oraz indywidualnych preferencji. Owsiankę można ugotować zarówno na wodzie, jak i na mleku krowim lub napoju roślinnym. Doskonale smakuje ze świeżymi, sezonowymi owocami, ale można do niej także dodawać owoce mrożone.

Omlet

Kolejną pyszną potrawą bez chleba, która idealnie sprawdzi się w porze śniadaniowej, jest omlet. Omlet można przyrządzić zarówno w wersji słodkiej, jak i w wersji wytrawnej, co jest zależne od indywidualnych preferencji. W przypadku wersji wytrawnej warto zdecydować się na takie dodatki jak pomidory, papryka, szczypiorek, szpinak, a także ser feta lub ser pleśniowy. Natomiast omlet w wersji słodkiej będzie się doskonale komponował z różnego rodzaju owocami, zarówno świeżymi, jak i mrożonymi.

Gofry

Bardzo dobrym pomysłem na śniadanie będą także gofry. Gofry również można przygotować zarówno na słodko, jak i na wytrawnie. Doskonale komponują się z dżemami, musami owocowymi, a także świeżymi owocami. Można je jeść również z twarożkiem oraz szynką i serem wraz z dodatkiem różnych warzyw. Gofry to bardzo uniwersalna potrawa, dzięki czemu codziennie można ją jeść w innym wariancie smakowym, co jest doskonałym rozwiązaniem.

Jajecznica

Na śniadanie doskonale się sprawdzą także zróżnicowane potrawy z jajek. Wśród nich wymienia się na przykład jajecznicę z dodatkami. Najczęściej potrawa ta serwowana jest ze świeżymi warzywami oraz ziołami, takimi jak pomidory, ogórki, szpinak, cebulka oraz papryka i szczypiorek. Jednak wiele osób dodaje do jajecznicy również szynkę, boczek, a nawet żółty ser. Dzięki temu możliwe jest stworzenie wyjątkowej kompozycji smaków, która na pewno przypadnie do gustu każdemu.

Naleśniki

Pyszne śniadanie bez chleba to także naleśniki w różnych wariantach. Ta potrawa jest uwielbiana zarówno przez dzieci, jak i przez dorosłych, ze względu na jej pyszny smak oraz przyjemne wspomnienia. Naleśniki również można spożywać w wersji słodkiej lub słonej, co zależne jest od indywidualnych preferencji oraz gustu. Warto spróbować ich w różnych wariantach, aby wybrać ten najbardziej odpowiedni dla siebie. Szczególnie polecane są naleśniki z twarożkiem na słono lub słodko, a także tradycyjna wersja z dżemem.