icookandlook.pl

blog o diecie, modzie i urodzie

przyprawa do kawy
Przepisy

Najpopularniejsza przyprawa do kawy – co wybrać?

Kawa jest napojem, który doskonale zna praktycznie każdy. Każdego poranka piją ją miliony ludzi, dając sobie zastrzyk energii i pobudzenie. Jaka kawa pita jest w zdecydowanej większości? Nie da się ukryć, że najczęściej ludzie sięgają po czarną kawę, czyli bez dodatków. Równie często wybierana jest wersja z cukrem lub też z mlekiem. Jak się jednak okazuje, smak kawy można poprawić w znacznie ciekawszy sposób, a mianowicie przez dodanie do niej odpowiedniej przyprawy. Jaka przyprawa do kawy jest więc szczególnie polecana?

Kawa na słodko

Nie da się ukryć, że kawa z dodatkiem cukru jest niezwykle ceniona przez wielu amatorów tego czarnego napoju. Oczywiście najczęściej wybierany jest w tym wypadku zwykły biały cukier, lecz zdarza się, że kawa słodzona jest także cukrem trzcinowym. Oczywiście nie są to jedyne możliwości.
Bardzo często polecanym dodatkiem do kawy nadającym jej słodkiego posmaku jest czekolada lub też po prostu kakao. Dzięki temu zyskuje ona naprawdę świetny i przyjemny posmak. Inną ciekawą propozycją nadającą kawie słodkiego posmaku jest przyprawienie jej niewielką ilością wanilii. Można w tym wypadku dodać nieco prawdziwej wanilii lub też dosypać do kawy cukier waniliowy.
Inną ciekawą propozycją jest często stosowany w kuchni miód. Co prawda wiele osób stosuje go do herbaty, lecz mało kto dodaje miodu do kawy. A jak się okazuje, jest o połączenie zaskakujące i z pewnością przypadające do gustu.

Egzotyczne przyprawy do kawy

Rzecz jasna kawa na słodko to nie jedyna możliwość jej przyprawienia. Na rynku znaleźć można wiele ciekawych, bardzo egzotycznych dodatków i przypraw, które diametralnie zmieniają odczucia towarzyszące piciu kawy. Co więc interesującego można znaleźć?
Jedną z ciekawszych propozycji w tym wypadku jest na pewno cynamon. Można go na rynku spotkać w gotowych opakowaniach w postaci sproszkowanej. Wystarczy więc dosypać do kubka z kawą jedną łyżeczkę, aby nadać jej niezwykle aromatycznego, egzotycznego i lekko słodkawego posmaku korzennego. Kawa z cynamonem bardzo często pita jest w okresie zimowym, szczególnie podczas świąt.
Inną ciekawą propozycją egzotycznej przyprawy do kawy może być kardamon. Jest to doskonale znana przyprawa, która ceniona jest jeszcze od czasów starożytnych. Kardamon powszechnie dodaje się do potraw, lecz można go stosować również z kawą. Co się dzięki takiemu połączeniu uzyska? Kawa z dodatkiem kardamonu staje się lekko ostra i uzyskuje delikatną cytrynową nutkę. Często przyprawa ta stosowana jest w przypadku przygotowywania kawy po turecku. Daje wtedy napojowi naprawdę genialny aromat.