icookandlook.pl

blog o diecie, modzie i urodzie

Kuchnia

Ciekawe pomysły na atrakcyjne śniadania

Z całą pewnością można stwierdzić, że śniadanie jest jednym z najważniejszych posiłków, jakie się spożywa w trakcie dnia. Dlatego tak istotne jest, aby zawierało ono w swoim składzie liczne witaminy oraz substancje mineralne, a także żeby było pożywne. Śniadanie powinno nam zapewnić odpowiedni poziom sytości na wiele godzin, dlatego należy na to zwrócić swoją uwagę. Najciekawsze śniadanie pomysły warto poznać.

Jajecznica

Bardzo dobrym pomysłem na śniadanie na pewno będzie jajecznica. Zapewni nam ona odpowiedni poziom sytości na wiele godzin, ponieważ jest bogatym źródłem białek oraz tłuszczy. Dzięki temu na pewno nie będziemy odczuwać głodu. Do jajecznicy można dobrać szereg różnych dodatków, wśród których wymienia się przede wszystkim warzywa takie jak pomidor, cebula czy szczypiorek. Na pewno jajecznica z takimi dodatkami będzie smakowała fantastycznie i przypadnie do gustu każdemu.

Omlet

Wśród różnych ciekawych pomysłów na śniadania można również wymienić omlet. Do omletu także można dodać szereg różnych dodatków. Można go spożywać zarówno w wersji wytrawnej, jak i w wersji słodkiej. Wersja wytrawna może zawierać w sobie takie składniki jak ser i szynka czy też liczne warzywa. Wśród nich można wymienić na przykład cebulę, pomidora czy paprykę. Wersja na słodko najlepiej smakuje z różnego rodzaju owocami albo też z dżemem. Wybór konkretnych dodatków zależny jest przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji oraz gustu.

Owsianka

Bardzo dobrym pomysłem na atrakcyjne śniadanie będzie również owsianka. Danie to zapewni nam odpowiednie poczucie sytości, dlatego warto je regularnie spożywać. Owsiankę je się zazwyczaj w wersji słodkiej. Można dodać do niej na przykład owoce takie jak truskawki, maliny, porzeczki, gruszki, prażone jabłka. Wśród popularnych dodatków do tego dania można również wymienić mleko, miód oraz bakalie takie jak orzechy czy rodzynki. Z tych dodatków na pewno każdy stworzy przepyszną kompozycję.

Kanapki

Wśród różnego rodzaju pomysłów na ciekawe śniadania można także wymienić kanapki. Można je przygotowywać z wielu składników. Wśród nich bardzo dużą popularnością cieszy się ser i szynka, jednak do kanapek z powodzeniem można również dodawać takie produkty jak pieczony kurczak, gotowane jajka czy też awokado. Tego rodzaju śniadanie bardzo dobrze smakuje z różnego rodzaju świeżymi warzywa, dlatego warto je dodać. Najbardziej popularne to pomidor, ogórek, papryka, a także sałata. Na pewno będzie to śniadanie, które przypadnie do gustu wielu osobom, niezależnie od ich wieku.