icookandlook.pl

blog o diecie, modzie i urodzie

piwo
Kuchnia

Czym różni się piwo rzemieślnicze od przemysłowego?

Piwo to niezmiennie ulubiony napój alkoholowy większości Polaków. Złocisty trunek z pianką pijemy zarówno latem, jak i zimą. Nie dziwi więc fakt, że w naszym kraju z roku na rok powstaje coraz więcej browarów rzemieślniczych, których produkty wyróżniają się na tle piw produkowanych przemysłowo. Czym krafty różnią się od piw przemysłowych i czy kupimy je w każdym sklepie z piwem? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Jakość, rozpoznawalność oraz innowacje

Udział browarów rzemieślniczych w rynku piwowarskim rośnie w Polsce z roku na roku. Produkcja piwa w takich browarach to często tradycja, która przechodzi z pokolenia na pokolenie, a wytwórcy piw kraftowych to osoby znane z imienia i nazwiska końcowemu odbiorcom i koneserom złotego trunku. W małych, lokalnych browarach stawia się przede wszystkim na jakość oraz oryginalny smak produkowanych piw, co wyróżnia je na tle dużej konkurencji. Podczas produkcji piw rzemieślniczych stawia się ponadto na tradycyjne metody piwowarskie oraz użycie klasycznych surowców przy jednoczesnym otwarciu na innowacyjność w zakresie technologicznym oraz ciągły rozwój receptur piwowarskich. To wszystko sprawia, że złoty trunek produkowany w browarach rzemieślniczych to jedyne w swoim rodzaju trunki, które zachwycają smakoszy i smakoszki.

Wysoka jakość i oryginalny smak

Jak już wspomniano rynek piw kraftowych rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie, a każdy szanujący się sklep z piwem ma w swojej ofercie piwa rzemieślnicze wysokiej klasy. Kraftowe piwa coraz częściej wybierane są też przez klientów barów i pubów. Na mapie naszego kraju znajdziemy zarówno mikrobrowary kraftowe, jak również całkiem pokaźnych wytwórców produkujących piwo rzemieślnicze. Piwa kraftowe to coś więcej niż produkt, to często cała filozofia oraz owoc długoletniej pasji piwowarskiej, która wyczuwalna jest w każdym łyku złotego trunku. Mnogość rodzajów piw wychodzących z browarów kraftowych sprawia, że amatorzy złotego trunku mają z czego wybierać. Takie piwa mają bardziej osobliwe barwy i są zdecydowanie bardziej treściwie i nie trzeba być szczególnym znawcą, aby odróżnić piwo kraftowe od przemysłowego.

Gdzie kupimy piwo rzemieślnicze?

Boom na piwa rzemieślnicze sprawił, że coraz więcej ciekawych propozycji kupimy nawet dużych sieciach supermarketów. Internetowy sklep z piwem https://browar-tenczynek.pl/ prowadzi też często wielu producentów tych piw. Na uwagę zasługuje choćby Browar Tenczynek, znany przede wszystkim ze swojego oryginalnego piwa z dodatkiem suszu konopnego, nadającego temu piwu charakterystycznego smaku konopi. W ofercie tego sklepu znajdziemy ponadto szeroki wybór innych piw kraftowych o unikatowych smakach. Jedno jest pewne: piwoszom, którzy już raz weszli do świata piw kraftowych ciężko jest go opuścić.

Artykuł sponsorowany