icookandlook.pl

blog o diecie, modzie i urodzie

Dieta pudełkowa
Dieta

Dieta pudełkowa rozwiązaniem dla każdego

Dieta pudełkowa ma wielu zwolenników, gdyż dzięki niej można spożywać pyszne, smaczne i przede wszystkim zdrowe posiłki. Co ważne, catering oszczędza dużo czasu, który można przeznaczyć na wspólną zabawę z dziećmi, swoje pasje i hobby. Cateringi dietetyczne oferują diety dla sportowców, osób dbających o linię, wegetarian, osób spożywających posiłki z niskim indeksem glikemicznym oraz wiele innych.

Co zawierają diety pudełkowe?

Dieta pudełkowa składa się z pełnowartościowych posiłków, które dają duży zastrzyk energii na każdy dzień. W pełni zbilansowane posiłki przygotowywane są na bazie świeżych warzyw, ziół oraz przypraw. Niski indeks glikemiczny pozwala kontrolować cukier we krwi, co stanowi istotną informację dla diabetyków. Co ważne, dieta bogata w witaminy, składniki mineralne zapewnia optymalny profil tłuszczów w diecie oraz błonnika i węglowodanów. Błonnik w diecie wpływa korzystnie na cały metabolizm, układ pokarmowy oraz poszczególne organy, dlatego tak ważne jest, aby go dostarczać w codziennych posiłkach. Węglowodany proste i złożone z kolei zapewniają energię i witalność przez cały dzień. Warto również pamiętać o białkach, które są składnikiem budulcowym w organizmie. Diety pudełkowe dostarczają wszystkich potrzebnych makro i mikroskładników.

Dieta pudełkowa przygotowywana przez specjalistów z dziedziny żywienia

Dieta pudełkowa przygotowana przez ekspertów w dziedzinie żywienia oraz dietetyków, gwarantuje doskonałą jakość przygotowywanych posiłków. Zdrowa dieta na co dzień w wersji cateringu pudełkowego jest oferowana w różnych wariantach. Największą popularnością cieszą się diety pudełkowe, które oparte są na następujących kalorycznościach: 1800, 2200 oraz 2500 kcal. Takie diety, wraz z wykonywaniem regularnych ćwiczeń fizycznych i zdrową aktywnością, z całą pewnością przyczynią się do zachowania dobrej sylwetki. Catering dietetyczny oferuje możliwość skomponowania od 3 do 5 posiłków. Co ważne, w diecie pudełkowej każdy może znaleźć dla siebie wariant, który będzie spełniał jego wymagania. Można zdecydować się na dietę bez laktozy, glutenu, czyli alergizujących substancji. Rozwiązanie znajdą także osoby, które nie jedzą mięsa ani ryb. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że posiłki są dostosowywane do pór roku. Dzięki temu można mieć pewność, że są one robione na bazie świeżych i zdrowych produktów. Pieczone owoce i rozgrzewające zupy doskonale sprawdzają się zimą. Natomiast latem doskonale sprawdzają się orzeźwiające owoce i koktajle robione na ich bazie.