icookandlook.pl

blog o diecie, modzie i urodzie

Jak przechowywać suszone grzyby
Kuchnia

Jak przechowywać suszone grzyby i do czego ich używać

Chcąc móc się cieszyć wyjątkowym smakiem i aromatem grzybów przez cały rok, coraz chętniej decydujemy się na ich suszenie, tym bardziej że stanowią świetny dodatek do różnego rodzaju potraw. Jednak należy pamiętać o ich odpowiednim przechowywaniu, a tym samym zabezpieczeniu suszonych grzybów zarówno przed wilgocią, jak i niską temperaturą, czyli czynnikami, które mogą doprowadzić do powstawania na nich pleśni lub pojawiania się nieproszonych gości w postaci np. moli.

Suszone grzyby od lat cieszą się dużą popularnością, niezależnie od tego, czy sami decydujemy się na ich ususzenie przy wykorzystaniu np. piekarnika lub specjalnego urządzenia, czy też kupujemy już gotowe produkty w sklepie. Należy jednak pamiętać, że na ich jakość tj. aromat, smak i przydatność, niebagatelne znaczenie ma sposób, w jaki są przechowywane. Jest to kwestia nawet o wiele ważniejsza niż technika ich suszenia. Niezachowanie odpowiednich warunków w zakresie przechowywania może doprowadzić m.in. do zapleśnienia, kolonizacji moli spożywczych, przesiąknięcia zapachem opakowania lub utraty właściwości smakowych i zapachowych.

Jak przechowywać suszone grzyby?

Pewnie niejedna osoba, której zależało na zachowaniu wyjątkowego smaku, aromatu i właściwości, jakie posiadają suszone grzyby, mogła sobie zadawać pytanie, jak przechowywać suszone grzyby, aby mogły cieszyć nasze podniebienia nawet po wielu miesiącach? Jedną z najważniejszych kwestii, o której należy pomyśleć w pierwszej kolejności, jest opakowanie, w którym nasze ususzone zbiory będą przechowywane. W dawnych czasach korzystano z płóciennych lub lnianych worków. Niekiedy do czasu konsumpcji suszone grzyby wisiały na sznurkach, na które to wcześniej zostały nawleczone, jednak ten sposób przechowywania prowadził do utraty ich naturalnego aromatu. W celu uniknięcia zarówno kurzu, inwazji moli spożywczych, jak i zapleśnienia warto sięgnąć po sprawdzone rozwiązania w postaci:

  • szczelnie zamkniętego słoika, najlepiej typu wek;
  • w zamykanej, metalowej puszcze, ponieważ plastik, gdy nie jest tworzywem o wysokiej jakości, może przeniknąć zapachem grzybów;
  • próżniowej torebki.

Gdzie kupić gotowe produkty w postaci suszonych grzybów?

Delikatesy https://delikatesy.ufukiera.pl/suszone-grzyby to sprawdzony sklep, w którego przypadku mamy możliwość zaopatrzenia się w najwyższej jakości produkty spożywcze, w tym również gotowe dania. W szerokiej ofercie klienci mają możliwość znalezienia również takich artykułów, jak suszone grzyby, które można wykorzystać nie tylko do przygotowania wyjątkowych wigilijnych potraw, ale także wielu innych dań, które z pewnością niejedna osoba z chęcią zje na co dzień.