icookandlook.pl

blog o diecie, modzie i urodzie

Dieta

Konsekwencja i upór – jedyną szansą, by długo wytrwać w diecie

Niełatwo jest wytrwać na diecie. Wokół tyle pokus, że aby się od ich zjedzenia powstrzymać, trzeba wykazać się naprawdę silnym i zdecydowanym charakterem.

Co przeszkadza nam wytrwać w diecie?

Z pewnością słodycze i desery. Są takie pyszne, kuszące, a wręcz same zachęcają do tego, by je pożreć wzrokiem. Niejednemu człowiekowi na diecie cieknie na ich widok ślinka z ust. Równie kuszące są mięsa i kotlety. Schabowe, ziemniaczki i surówka to po prostu poezja kulinarna. Równie warte grzechu są pieczenie, golonki czy filety. Ich zapach roznosi się niemal po całym domu. Wytrwać na diecie przeszkadzają też dania typu fast-food.

Pizze, kebaby czy hamburgery to posiłki, które zawsze zamawia się awaryjnie, na przykład wtedy, gdy nie chce się samemu gotować, a ma się ochotę na coś ciepłego, pożywnego i smacznego. Wreszcie wytrwać na diecie nie pozwala widok innych osób, które praktycznie niczego sobie nie odmawiają ani nie żałują. Osoba na diecie bardzo zazdrości im tego, że oni nie są do tego zmuszeni i mają absolutny raj pokarmowy. Figura i wystający brzuszek ich nie dotyczą, więc mogą jeść to, na co przyjdzie im aktualnie ochota.

Jak wytrwać w diecie?

Po pierwsze należy się czymś zająć, bo wtedy zapomina się o jedzeniu. Po drugie powinno się wyrzucić z lodówki wszystkie niezdrowe rzeczy, po co narażać się na niepotrzebne pokusy. Poza tym warto pić sporo wody mineralnej, bo to zagłusza apetyt i ochotę na słodycze. Poza tym dobrym pomysłem jest przygotowywanie samemu zdrowych posiłków. Wystarczy tylko wypełnić lodówkę zdrowymi owocami i warzywami.

A pomysły jak je przyrządzić, by były smaczne- znajdą się same. W trakcie bycia na diecie nie wolno podjadać. Poza tym lepiej jeść małe porcje, ale częściej. Przez to organizm zapamięta sobie, żeby nie magazynować niepotrzebnie tkanki tłuszczowej. To z kolei sprawi, że kilogramy same zaczną lecieć w dół, a waga docelowa, którą się na początku ustaliło, zacznie być osiągalnym celem.

Inne korzyści z bycia na diecie

Organizm w jej wyniku zostanie poddany porządnej detoksykacji, dzięki czemu narządy wewnętrzne zaczną lepiej pracować. Odchudzające się osoby, gdy odstawią cukier i inne niezdrowe tłuszcze, mają zazwyczaj więcej energii i wigoru.

Jako że podczas diety dostarcza się skórze zdecydowanie więcej wody, jest ona głębiej nawilżona i odżywiona. Dieta ma jeszcze jeden plus. Mianowicie wpływa na to, że jest się mniej ospałym i apatycznym. To wszystko przez to, że oprócz zmiany nawyków żywieniowych nasz organizm otrzymuje więcej ruchu. Bez niego nie da się przecież schudnąć.