icookandlook.pl

blog o diecie, modzie i urodzie

Kuchnia

Najbardziej popularne polskie potrawy

Polska kuchnia cieszy się wśród wielu osób bardzo dużą popularnością. Można w niej znaleźć bardzo wiele pysznych dań, które mają niepowtarzalny smak oraz aromat. Dlatego warto spróbować najbardziej popularnych dań tej kuchni. Polskie potrawy to między innymi bigos, pierogi, a także różnego rodzaju potrawy mięsne oraz zupy. Warto dowiedzieć się więcej na ich temat.

Bigos

Wśród najbardziej popularnych potraw kuchni polskiej można przede wszystkim wymienić bigos. Jest to danie, które składa się z gotowanej kapusty, różnego rodzaju mięs, a także przypraw. Bigos to potrawa dość ciężkostrawna, dlatego dodaje się do niej zazwyczaj przyprawy, które mają na celu odciążenie żołądka. Jednak charakteryzuje się niepowtarzalnym smakiem oraz aromatem, dlatego warto jej spróbować.

Pierogi

Popularną potrawą kuchni polskiej są również pierogi. Mogą być one podawane na wiele sposobów. Wśród nich można wymienić zarówno pierogi gotowane, pieczone, jak i podsmażane na maśle z cebulką. Pierogi to mączne ciasto, w które zawinięte są różnego rodzaju dodatki. Tego rodzaju potrawa może być wykonywana zarówno w wersji wytrawnej, jak i słodkiej. Natomiast wybór konkretnych produktów zależny jest przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji oraz gustu. Wytrawne pierogi najczęściej wytwarzane są na bazie mięsa, grzybów lub kapusty. Natomiast pierogi w wersji słodkiej mogą mieć nadzienie z sera, jagód czy też truskawek.

Potrawy mięsne

Kuchnia polska bardzo bogata jest również w różnego rodzaju dania mięsne. Wśród nich bardzo dużą popularnością cieszą się kotlety mielone oraz schabowe oraz gołąbki. Gołąbki to mielone mięso z ryżem, które zawijane jest w kapustę. Następnie jest gotowane, a podaje się je z sosem pomidorowym. Całość fantastycznie smakuje i bardzo wiele osób uwielbia tego rodzaju potrawę. Oprócz tego w kuchni polskiej można znaleźć pierogi z mięsem, galaretę mięsną, a także golonkę.

Zupy

Wśród różnego rodzaju popularnych dań kuchni polskiej można także wymienić liczne zupy. Najbardziej tradycyjne potrawy tego rodzaju to żurek, kapuśniak, barszcz czerwony, zupa grzybowa, ale także rosół, krupnik, zupa ogórkowa, zupa grochowa czy też chłodnik. Istnieje bardzo wiele rodzajów zup, dlatego na pewno każdy znajdzie dla siebie taką, która w pełni mu zasmakuje. Są zupy bardzo lekkie, ale także w kuchni polskiej można znaleźć ciężkostrawne dania na bazie grochu czy grzybów. Warto spróbować każdej zupy, aby dowiedzieć się, jak smakuje i czy nam przypadnie do gustu. Dzięki temu będziemy wiedzieć, jakie są nasze preferencje.