icookandlook.pl

blog o diecie, modzie i urodzie

Wyciskarka do cytrusów
Lifestyle

Wyciskarka do cytrusów a zdrowie

Wyciskarka do cytrusów, dlaczego warto mieć ją w domu?

Niewątpliwie soki ze świeżych owoców oraz warzyw to świetne uzupełnienie zdrowej diety. Czy nie zastanawiałeś się nigdy, czy nie zastąpić słodkiego, gazowanego napoju lub nektaru z owoców, świeżo wyciskanym zdrowym sokiem? Wyciskarka do cytrusów ręczna lub elektryczna pozwoli Ci przygotować pełnowartościowy sok ze świeżych owoców. Taki szybko przygotowany napój pozwoli Ci uzupełnić zbilansowany i zróżnicowany plan odżywania.

Zalety wyciskarek do cytrusów

Profesjonalna, elektryczna wyciskarka do cytrusów to urządzenie, które sprawdzi się zarówno w domu, jak i w barze czy restauracji. Dzięki niej szybko uzyskamy szklankę pysznego soku np. z mandarynek, pomarańczy, czy grejpfrutów. Tego typu urządzenia mają zazwyczaj sitka o różnych rozmiarach otworów. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie napoju o optymalnej dla nas gęstości.

Kiedyś na wyposażeniu każdej kuchni znajdowała się wyciskarka do cytrusów ręczna, aktualnie wyciskarki wyposażone w silnik elektryczny. Spowodowało to, że upragniony sok uzyskamy szybko, a owoce są wykorzystywane (wyciskane) niemalże w 100%. Dodatkowo nowoczesne urządzenia są proste w obsłudze i funkcjonalne. Ich elementy łatwo się czyści i można je myć w zmywarkach.

Nie można tutaj zapomnieć o zdrowotnych walorach soku przygotowanego w wyciskarce do cytrusów. Jego zaletami są:

  • wysoka zawartość minerałów i witamin;
  • pijąc świeżo wyciskane soki, przyswajasz nawet 90% substancji bioaktywnych w nich zawartych;
  • pozytywny wpływ na cerę i włosy;
  • zwiększenie odporności organizmu;
  • lepsza gospodarka wodna organizmu;
  • sokiem można zastąpić słodką niezdrową przekąskę (batonik);
  • polepszenie samopoczucia i jakości snu.

Elektryczna wyciskarka do cytrusów, a wyciskarka wolnoobrotowa

Jeżeli zastanawiasz się, co będzie dla Ciebie lepsze, czy prosta wyciskarka do cytrusów, czy wyciskarka obrotowa to wszystko zależy od Twoich preferencji. Należy zauważyć, że wyciskarki do cytrusów są bardzo dobrą alternatywą dla większych i cięższych wyciskarek wolnoobrotowych. Te drugie, rzecz jasna, umożliwiają przygotować sok z wielu różnych warzyw, ziół i owoców, ale są to urządzenia bardziej skomplikowane, trudniejsze w czyszczeniu i zajmują zdecydowanie więcej miejsca. Elektryczną wyciskarkę do cytrusów bez problemu schowasz w szafce. Natomiast pionowa wyciskarka obrotowa jest urządzeniem wyższym, które niekoniecznie zmieści się w kuchennej szafce.

Zatem jeśli Ty i Twoi domownicy preferują soki z cytrusów, nie warto inwestować w dużą wyciskarkę wolnoobrotową. Natomiast jeżeli pragniesz pić zdrowe świeże soki owocowo warzywne, to warto zastanowić się nad kupnem tego urządzenia wielofunkcyjnego. Z pewnością i w nim przyrządzisz pyszny sok z cytrusów.

Jeżeli chcesz zmienić coś w swojej diecie i zacząć pić świeże zdrowe soki, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą wyciskarek.