icookandlook.pl

blog o diecie, modzie i urodzie

Zasilanie gwarantowane w firmie
Dom

Zasilanie gwarantowane w firmie – kiedy warto je zamontować?

Wiele instalacji oraz urządzeń wymaga stałego dostępu do energii elektrycznej. Jak ją zapewnić? W tym celu wykorzystywane są specjalne systemy zasilania gwarantowanego. Zobacz, czym one są i kiedy warto zdecydować się na ich montaż w swojej firmie!

Zasilanie gwarantowane – co to oznacza?

Termin zasilania gwarantowanego odnosi się do rodzaju zasilania działającego stale, nawet wtedy, gdy główne zasilanie nie będzie działało. Jest ono zatem gwarantowane, aby praca instalacji oraz urządzeń nie została zakłócona.

Obecnie tego typu systemy są bardzo popularne i decyduje się na nie wiele firm, w których kluczowe jest efektywne działanie pod kątem zasilania, a jego brak mógłby powodować poważne problemy.

System zasilania gwarantowanego – co obejmuje?

W ramach systemu zasilania gwarantowanego znajduje się szeroka gama elementów, które dobierane są również indywidualnie do firmy – realizowanych w niej procesów, zapotrzebowania na energię elektryczną, warunków.

Przede wszystkim systemy zasilania gwarantowanego wykorzystują źródła energii elektrycznej. W tym przypadku najczęściej są to zasilacze UPS, które pozwalają na dostarczanie energii przez określony czas. Tego typu zasilacze mogą być też łączone ze sobą w większe konstrukcje, dzięki którym możliwe jest jednoczesne zasilanie wielu urządzeń czy instalacji. 

Dla sprawnego działania takich systemów ważne jest również wykorzystanie odpowiednich kabli. Stosowane są wtedy kable odpowiednio zabezpieczone przed czynnikami zewnętrznymi, aby dostarczanie energii było możliwe nawet w przypadku pojawienia się zagrożeń, na przykład pożaru.

Tak realizowane jest również zasilanie gwarantowane oferowane przez awex.eu – jednego z dostawców tego typu systemów na polskim rynku.

Gdzie stosuje się systemy zasilania gwarantowanego?

Tego typu systemy mają obecnie rozbudowane zastosowanie i wykorzystuje się je wszędzie, gdzie konieczne jest stworzenie odpowiednich systemów zapewniających skuteczną dostawę energii.

Przykładowo stosowane są one w firmach w serwerowniach, ponieważ brak zasilania serwerów mógłby spowodować poważne problemy z dostępem do danych, aplikacji.

Również tego typu systemy powszechnie stosowane są w przemyśle, gdzie mają one na celu zapewnienie zasilania urządzeń oraz instalacji używanych w procesach przemysłowych. Niektóre z nich są bardzo kosztowne w zatrzymaniu i ponownym uruchomieniu.

Oczywiście, zasilanie to jest też bardzo ważne wtedy, gdy chodzi o ludzkie zdrowie i życie, dlatego są one wykorzystywane w szpitalach, klinikach oraz w innych obiektach, gdzie współpracują z maszynami medycznymi.