icookandlook.pl

blog o diecie, modzie i urodzie

jak jeść regularnie
Dieta

Jak jeść regularnie nie mając czasu?

Coraz więcej osób boryka się z problemem zbędnych kilogramów, który wynika z braku czasu na regularne, zdrowe posiłki – zbyt często są one zastępowane fast foodami i niezdrowymi przekąskami. Jak sobie z tym poradzić? Czy warto skorzystać z rozwiązań takich jak cateringu dietetyczny w Gnieźnie lub w innym mieście?

Czy brak czasu jest przeszkodą w regularnym spożywaniu posiłków?

Prawie każdy może powiedzieć, że nie je regularnie przez brak czasu. Jednak wcale nie musi być to prawdą – można spożywać smaczne, zdrowe, a przede wszystkim regularne posiłki nawet przy małej ilości czasu. W dużej mierze jest to uzależnione od naszych możliwości oraz pewnej dozy kreatywności. Wystarczy jedyne 30 minut wieczorem, aby zrobić proste dania na cały dzień. Oczywiście można również skorzystać z cateringu dietetycznego w Gnieźnie i zaoszczędzić czas, który następnie warto wykorzystać na przyjemności.

Decydując się na samodzielne gotowanie posiłków, można je zrobić w prosty sposób. W końcu dla nikogo nie stanowi problemu przygotowanie kawałka mięsa, jego obróbka termiczna, prawda? A właśnie ten mięsny kawałek może stanowić podstawę do obiadu na kilka kolejnych dni – sałatka z kurczakiem, ryż z kurczakiem i warzywami, szarpana pierś z kurczaka w sosie BBQ. Co ze śniadaniem? Jako że jest to najważniejszy posiłek w ciągu dnia, to musi ono zostać zjedzone. Mogą to być najzwyklejsze płatki owsiane/kukurydziane z jogurtem i owocami lub ugotowana i zamrożona na cały tydzień owsianka. Przekąski warto zastąpić owocami, warzywami, zdrowymi chipsami z np. jabłek, marchewki. W ostateczności zawsze możesz wejść do sklepu i zaopatrzyć się w jakąś kanapkę lub gotowe danie.

Kiedy sprawdzi się catering dietetyczny?

Catering dietetyczny, czyli tzw. dieta pudełkowa sprawdzi się w przypadku, kiedy już nabrałeś zbędnych kilogramów. Odpowiednio dobrana kaloryczność będzie w stanie pomóc stopniowo zrzucać nadmiar wagi, ale nie tylko. Dodatkowo dzięki cateringowi dietetycznemu możesz pozbyć się dolegliwości żołądkowych, które często występują przy nieregularnych posiłkach – zgaga, czy nudności. Wybierając dietę, warto również zwrócić uwagę na oferowane posiłki, ponieważ często są one różne, dopasowane do innych grup żywieniowych.

Catering dietetyczny w Gnieźnie to świetna opcja dla wszystkich, którzy chcą się zdrowo i smacznie odżywiać, jeść różnorodne posiłki oraz próbować nowych smaków. Diety są tak różnorodne, że każdy znajdzie tam coś dla siebie. Istnieje możliwość ustalenia kaloryki, ilości posiłków w ciągu dnia, a w przypadku nietolerancji pokarmowej, dany składnik zostanie wykluczony. Dieta pudełkowa pomaga zrzucić zbędne kilogramy i rozpocząć przygodę ze zdrowym odżywianiem.