icookandlook.pl

blog o diecie, modzie i urodzie

Dieta

Jakie są zasady diety antynowotworowej?

W ostatnich latach coraz częściej u ludzi występują takie choroby jak różnego rodzaju nowotwory. Z całą pewnością można stwierdzić, że jest to bardzo groźne schorzenie, dlatego warto go unikać w miarę swoich możliwości. Bardzo dobrym sposobem będzie zastosowanie odpowiedniej diety. Dieta antynowotworowa na pewno pomoże nam w zapobieganiu tego rodzaju chorobom.

Brokuły

Wśród produktów, które zapobiegają pojawieniu się takich chorób jak nowotwory można wymienić przede wszystkim brokuły. Znajduje się w nich szereg składników aktywnych o bardzo korzystnym działaniu na organizm człowieka. Wśród nich można przede wszystkim wymienić taką substancję jak sulforafan, która jest naturalnym przeciwutleniaczem. Chroni on komórki w ciele człowieka przed starzeniem się, a także przed negatywnym wpływem czynników środowiskowych. Dlatego warto spożywać brokuły jak najczęściej.

Jabłka

Dieta antynowotworowa obejmuje także takie składniki jak jabłka. Z całą pewnością można stwierdzić, że mają one właściwości antyrakowe. Takie działanie jest możliwe, ponieważ w jabłkach znajduje się kwas elagowy, a także kwas chlorogenowy. Oprócz tego w tego rodzaju owocach można znaleźć oligosacharydy, które zapobiegają w szczególności powstawaniu raka jelita grubego. Są to substancje w pełni naturalne, które dodatkowo w żaden sposób nie osłabiają odporności człowieka. Warto jeść jabłka jak najczęściej, ponieważ mają szereg korzystnych właściwości.

Pomidory

Wśród produktów, które mają korzystne właściwości antyrakowe można wymienić również pomidory. W ich składzie przede wszystkim znajduje się likopen, czyli substancja, która ma bardzo pozytywny wpływ na organizm człowieka. Jest to przeciwutleniacz o dość silnym działaniu, dlatego w swojej codziennej diecie warto uwzględnić takie produkty jak pomidory, a także przetwory, które są z nich wykonane. Likopen jest w szczególności przydatny podczas profilaktyki oraz leczenia raka prostaty, dlatego warto, aby na co dzień spożywali go mężczyźni.

Czosnek

Bardzo popularnym składnikiem diety, który zapobiega nowotworom, a także wspomaga ich leczenie jest czosnek. Zawiera on w swoim składzie taką substancję jak allicyna, która w składzie ma siarkę. Siarka wspomaga detoksykację organizmu, dlatego dzięki niej usuwane są z niego wszelkiego rodzaju toksyny. To właśnie dzięki takiej substancji jak siarka czosnek ma tak dobre właściwości, które zapobiegają powstawaniu raka. Czosnek z powodzeniem można spożywać nawet codziennie i będzie to najlepsze rozwiązanie spośród wszystkich możliwych.