icookandlook.pl

blog o diecie, modzie i urodzie

modne sukienki na wesele
Dom

Modne sukienki na wesele – czym kierować się przy wyborze weselnej kreacji?

Wybór sukienki na wesele może przysporzyć nie lada problemów. Musi być ona jednocześnie elegancka i wygodna. Sukienka na wesele powinna być też idealnie dopasowana do naszej sylwetki, tak aby podkreślać wszystkie nasze atuty. W tym artykule przedstawiamy modne sukienki na wesele oraz podpowiadamy czym kierować się przy wyborze weselnej kreacji.

Agenda:

  1. Sukienka na wesele – o czym pamiętać przy zakupie?
  2. Modne sukienki na wesele – jaki fason wybrać?

  3. Jaki kolor sukienki wybrać?

  4. A może kreacja we wzory?

Sukienka na wesele – o czym pamiętać przy zakupie?

Sukienka na wesele powinna być elegancka i niezbyt wyzywająca. Ślub to wydarzenie, podczas którego błyszczeć ma przede wszystkim kobieta, która wychodzi w tym dniu za mąż co oznacza, że żadna z zaproszonych na uroczystość pań, nie powinna przyćmiewać jej swoim blaskiem. Decydując się na zakup sukienki na wesele, nie powinno kupować się zarówno białych, jak i nazbyt ekstrawaganckich sukienek.

Modne sukienki na wesele – jaki fason wybrać?

Przy wyborze sukienki na wesele trzeba kierować się przede wszystkim typem naszej figury. Jeżeli nie pasują nam długie, ciężkie suknie nie warto decydować się na ich zakup, tylko ze względu na to, że są hitem obecnego sezonu. Bardzo często najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest sukienka w kształcie litery A, która pasuje większości kobiet. Panie o filigranowej figurze mogą pozwolić sobie na krótkie, obcisłe sukienki. W przypadku pań o obfitym biuście sprawdzą się natomiast kreacje z gustownie wyeksponowanym dekoltem. Osoby o szerokich ramionach powinny zdecydować się na suknię bez ramiączek.

Jaki kolor sukienki wybrać?

Przy wyborze koloru warto kierować się przede wszystkim naszymi upodobaniami. Wybierając kolor, w którym czujemy się dobrze zyskujemy zdecydowanie większą pewność siebie. Kolory, których nie lubimy lub które nie do końca nam pasują mogą sprawić, że będziemy czuć się źle i nieatrakcyjnie.

Częstym weselnym wyborem pań jest suknia w kolorze czerwonym, niebieskim lub w odcieniu butelkowej zieleni. Niektóre decydują się także na czerń – ta jednak powinna zostać przełamana kolorowymi i zdecydowanymi dodatkami.

A może kreacja we wzory?

Wzorzyste, mocno zdobione sukienki stanowią bardzo popularny wybór na wesele, które odbywa się wiosną lub latem. Kwiatowe tkaniny wymagają jednak sporej odwagi i pewności siebie, gdyż bardzo skutecznie przyciągają uwagę. Przy wyborze sukienki z mocnym wzorem, należy pamiętać o zachowaniu rozwagi przy doborze dodatków i makijażu. Wyraziste suknie bardzo często nie lubią mocnych dodatków i wyraźnie pomalowanego oka. Oprócz motywu kwiatowego, często wybieranym wzorem są także drobniejsze lub nieco większe grochy.

Podsumowanie

Wybierając sukienkę na wesele, pamiętaj, żeby była elegancka i za bardzo nie rzucała się w oczy Postaw na fason w kształcie litery A oraz kolory, w których czujesz się najlepiej. Unikaj jednak jasnych barw. Możesz zdecydować się na sukienkę w kwiatowy wzór lub w groszki.