icookandlook.pl

blog o diecie, modzie i urodzie

Dieta

Co jeść w przypadku odczuwania stresu?

Z całą pewnością można stwierdzić, że stres występuje w codziennym życiu każdego człowieka. Dlatego warto poznać sposoby na minimalizowanie go. Wśród nich można przede wszystkim wymienić odpowiednią dietę, która będzie zawierała w swoim składzie wszelkie niezbędne witaminy oraz minerały. Wiele osób zastanawia się, co jeść na stres. Warto się tego dowiedzieć.

Witaminy z grupy B

W przypadku odczuwania stresu powinno się przede wszystkim spożywać różnego rodzaju produkty, które zawierają w swoim składzie witaminy z grupy B. Witamina B1 ma bardzo duży wpływ na funkcjonowanie układu nerwowego. Oprócz tego wycisza oraz zapobiega powstawaniu depresji, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które odczuwają smutek w codziennym życiu. Witamina B6 natomiast łagodzi stany lękowe, a także sprawia, że magnez jest lepiej wchłaniany przez organizm. Dlatego warto włączyć produkty zawierające witaminy z grupy B do swojej codziennej diety.

Flawonoidy

Wśród substancji polecanych do spożywania w trakcie stresu warto również wymienić flawonoidy. Są to substancje w pełni naturalne. Ich głównym zadaniem jest chronienie komórek w organizmie przed działaniem wolnych rodników. Zarówno w bezpośredni, jak i pośredni sposób wpływają na układ nerwowy, dlatego warto je spożywać w przypadku odczuwania silnego stresu. Flawonoidy można przede wszystkim znaleźć w świeżych owocach, takich jak jabłka, pomarańcze, banany, mandarynki czy też winogrona.

Magnez

Podczas odczuwania stresu warto również spożywać produkty, które w swoim składzie będą zawierały magnez. Ma on korzystny wpływ na działanie całego układu nerwowego, a także na pracę mózgu. Dlatego należy sobie zapewnić w diecie jego odpowiedni poziom. Magnez można znaleźć w bardzo wielu produktach spożywczych. Wśród nich wymienić można przede wszystkim kaszę gryczaną, fasolę, groch, orzechy, banany, żółty ser, a nawet czekoladę. Dlatego na pewno każdy znajdzie dla siebie produkt z magnezem, który będzie mu w pełni odpowiadał.

Węglowodany złożone

W walce ze stresem bardzo duże znaczenie mają również węglowodany złożone. Uwalniają one energię do krwi w sposób stopniowy. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie w organizmie prawidłowego stężenia glukozy, która nie ulega wahaniom. Sprawia to, że mózg produkuje odpowiednią ilość serotoniny, która ma bardzo korzystny wpływ na nasz nastrój, a także samopoczucie. Dlatego warto zadbać o odpowiednią ilość węglowodanów złożonych w swojej diecie. Na pewno będzie to najlepsze rozwiązanie spośród wszystkich możliwych.