icookandlook.pl

blog o diecie, modzie i urodzie

Dieta

Wpływ suszonych śliwek na odchudzanie

Odchudzanie jest nadal głównym tematem na różnych forach internetowych. Osoby próbujące zrzucić parę kilo prześcigają się w najróżniejszych pomysłach na idealne diety. My jednak sprawdzimy, jak suszone śliwki działają na odchudzanie.

Suszone śliwki odchudzanie

Suszone śliwki pozwalają na szybsze spalanie tłuszczu. Dzięki regularnemu jedzeniu garści tych owoców, znacznie poprawi się nasze trawienie. Suszone śliwki zawierają sporą ilość błonnika oraz minerałów i witamin. Dietetycy bardzo polecają właśnie śliwki suszone w przypadku odchudzania, ponieważ po ich zjedzenie doskonale niweluje uczucie głodu. Oprócz tego dzięki regularnemu stosowaniu śliwek nasz organizm będzie lepiej sobie radził z trawieniem wysokokalorycznych pokarmów. Duża ilość błonnika zawarta w tym produkcie pozwala na skuteczne usunięcie toksyn z naszego organizmu.

Właściwości odżywcze i lecznicze śliwek suszonych

Oprócz pomocy w utracie zbędnych kilogramów, suszone śliwki doskonale pomagają na zaparcia. Już kilka zjedzonych na czczo śliwek skutecznie poradzi sobie z tym problemem. Suszone śliwki znalazły swoje zastosowanie również w farmakologii, to właśnie z nich produkuje się niektóre leki. Śliwki suszone działają cuda na układ pokarmowy, ponieważ wymiatają odkładający się cholesterol oraz tłuszcz z naszego organizmu. Każdy rodzaj tych owoców posiada bardzo podobne właściwości odżywcze, jednak różni je ilość kalorii. Owoce te to cenne źródło przeciwutleniaczy, dzięki zawartych w nich witaminach A, K, E oraz B. Oczyszczające działanie w suszonych śliwkach jest możliwe dzięki polifenolom, katechinie i kawasie chlorogenowym zawartym w tych owocach. Dieta zawierająca w swoim składzie śliwki dobrze przeciwdziała na nowotwory jak również na miażdżycę. Suszone śliwki są także źródłem beta-karotenu, który działa przeciwstarzeniowo jak również poprawia nasz nastrój oraz chroni komórki w organizmie. Duża liczba witaminy K w tych owocach, doskonale wpływa na kości oraz reguluje krążenie ponad to doskonale radzi sobie w przypadku pękających naczynek. Oprócz tego spora zawartość magnezu i witaminy B6 korzystnie wpływa na układ nerwowy.

Jeżeli chcemy wspomóc nasze odchudzanie, warto jest zastąpić jedzenie garści śliwek dziennie koktajlem lub oczyszczającym napojem z tego owocu. Pokrojone w drobną kostkę śliwki suszone wraz z płatkami owsianymi doskonale komponują się z jogurtem naturalnym, dając pełnowartościowy posiłek. Suszone śliwki możemy, także dodawać do różnych potraw, aby urozmaicić naszą dietę.