Alergia na gluten może pojawić się w każdym wieku. Często już o kilkulatków lekarze diagnozują taki problem. W przypadku takiej diagnozy nie trzeba się załamywać i rezygnować ze wszystkich dotychczas ulubionych produktów spożywczych. W sklepach można zauważyć już w stałym asortymencie pieczywo, które nie ma w swoim składzie glutenu. Korzystnie jest wziąć ze sobą do domu nie tylko chleb, ale także bułki bezglutenowe. Takie artykuły dają wiele możliwości, można przygotować ciekawe, pożywne kanapki do pracy czy szkoły. Ich skład jest prawidłowo przygotowany, dzięki temu po ich spożyciu nie zauważa się bólów brzucha, dolegliwości ze strony żołądka czy jelit, nie występują wzdęcia czy niestrawność.
Dlaczego warto mieć bułki bezglutenowe w domu?
Osoby uczulone na gluten nierzadko cierpiały po spożyciu pieczywa zawierającego ten bardzo popularny w pożywieniu alergen. Kanapki są daniem, po które sięga się przy okazji przygotowania śniadania czy kolacji. Z bułkami bezglutenowymi nie trzeba będzie rezygnować z takiej możliwości, na kanapkę będzie można położyć wszystko to, co wcześniej jadło się z pieczywem glutenowym. Smak pozostanie niezmienny, będzie można zjeść takie danie z apetytem. Bułki bezglutenowe oprócz tego, że są pozbawione glutenu, nie mają też często w swoim składzie laktozy, a błonnik występuje tam w mniejszych ilościach. W składzie nie występuje mąka pszenna, zastępowana jest ona na przykład mąką: kukurydzianą, ryżową, taką, gdzie nie ma glutenu. Każdy składnik jest naturalny i dobrze wyważony, przez co pieczywo cechuje się świeżością, dobrym smakiem na dłużej. W produkcji nie używa się chemicznych konserwantów, nie brakuje za to naturalnych dodatków w postaci: sezamu, nasion chia, siemienia lnianego.
Zalety urozmaicania diety pieczywem bezglutenowym
Naturalność bułek bezglutenowych sprawia, że nierzadko decydują się na te wyroby nie tylko osoby nietolerujące glutenu. Ich spożywanie to wiele korzyści dla zdrowia, przede wszystkim nie obciąża się układu pokarmowego zbędnymi często sztucznymi barwnikami, konserwantami. Dzięki nim można lepiej zadbać o jelita, wyeliminować wszelkie reakcje alergiczne, które wcześniej męczyły organizm. Mąka bezglutenowa niejednokrotnie pozwala na niemałą detoksykację organizmu, w organizmie długo nie utrzymują się zbędne resztki pokarmowe. Bułki bezglutenowe umożliwiają na zachowanie równowagi w diecie, codzienne jedzenie nie jest też nudne, monotonne, oparte tylko na tych samych składnikach. Coraz częściej można sobie pozwolić na dającą odpowiedni balans różnorodność.